Premiera pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR 90-5 firmy Krupinski Cranes Sp. z o.o.

By 0
1394
Premiera pierwszego polskiego żurawia wieżowego KR 90-5 firmy Krupinski Cranes Sp. z o.o.

W dniu 28 marca 2019 o godzinie 12.00 w Katowicach w siedzibie firmy Mazur Żurawie odbyła się premiera pierwszego polskiego żurawia KR-90 o udźwigu 5 Ton, zaprojektowanego i wykonanego w Polsce przez firmę Krupinski Cranes sp. z o.o. Podniosła uroczystość zgromadziła cała branżę wynajmu żurawi wieżowych w Polsce ,montażystów żurawi , operatorów oraz miłośników branży dźwignicowej. W grupie tej znaleźli się operatorzy którzy „z niejednego pieca chleb jedli „ i to ich zdanie było dla nas najważniejsze. Po zejściu z żurawia zapytaliśmy co godnego uwagi mogliby powiedzieć. Jakie jest ich pierwsze wrażenie ?

Podsumujmy wrażenia operatorów:Po pierwsze bardzo duża sztywność wieży powoduje ,ze nie występują drgania skrętne a to wiąże się z precyzyjnym pozycjonowaniem ładunku. Sterowanie mechanizmem podnoszenia oraz wodzakiem jest bardzo precyzyjne i nie wykazuje opóźnień w stosunku do zadawanego sygnału przy podnoszeniu jak i wodzeniu. Komfort w kabinie to światowy poziom, klimatyzacja , widoczność , komfort. Na uwagę zasługuje wyposażenie kabiny w komfortowe stanowisko operatora pozwalające na odciążenie kręgosłupa w czasie przerwy w pracach na budowie . Rolety przeciwsłoneczne i system czyszczenia szyb gwarantują dobrą widoczność . Operator chcąc rozpocząć pracę żurawiem musi się zalogować , co rozwiązuje dyskusje z pracodawcą na temat czasu pracy.

Projektant żurawia Dipl. Ing. Jacek Krupiński stwierdza: zaprojektowaliśmy żuraw zgodnie z najnowszymi obowiązującymi dyrektywami i normami europejskimi , spełniający najnowsze wymagania polskich przepisów dotyczących bezpieczeństwa i warunków pracy operatora żurawi wieżowych. Rozwiązania nie tylko ułatwiają ewidencje czasu pracy operatora ale także wychodzą naprzeciw nowym wymaganiom dozoru technicznego odnośnie kontroli wykorzystania resursu. Wszystkie mechanizmy posiadają ewidencję rzeczywistego czasu pracy mechanizmów co rozwiązuje problem nie tylko z resursem ale znacznie ułatwia planowanie i wykonywanie prac serwisowych. W naszym żurawiu staraliśmy się wyeliminować ryzyka , stosując komponenty renomowanych producentów sprawdzone i dedykowane dla pracy dźwignicowej. Gratulujemy to dziś jest Pana Wielki dzień: ten dzień jest dla mnie nie tylko wielki ale i szczęśliwy, odpowiedzieli na nasze zaproszenie wszyscy „wielcy” z naszej branży. Jest to dowód zaufania ale i zobowiązanie dla nas aby produkować żurawie najwyższej jakości.

Teraz czas z placu montażowego na budowę . Jak Pan ocenia nowy polski produkt pytamy Dyrektora Generalnego firmy Mazur Żurawie Pana mgr inż. Bogusława Salwińskiego.

Wypowiedź B. Salwińskiego

Jak wykorzystacie atrybut nowości na polskim rynku ?- zwracam się do Prezesa Zarządu Krupiński Cranes Pana Daniela Gwoździa , który prezentował wszystkim zgromadzonym zalety nowego polskiego żurawia .

Oprócz realizacji pozyskanych już zamówień na żuraw KR-90, prowadzimy równolegle zaawansowane prace projektowe nad żurawiem wieżowym typu KR-160 o udźwigu maksymalnym 5 i 8 Ton oraz wysięgu 60m, którego produkcję uruchomimy w krótce. Chcemy dawać naszym klientom wybór różnych wielkości maszyn w zależności od zapotrzebowania. Naszym celem jest zaopatrywać polski rynek w żurawie wieżowe nowej generacji w miejsce dotychczas eksploatowanych rozwiązań starej generacji. Koncentrujmy się na wielkościach najbardziej popularnych w naszym kraju. Typizacja , unifikacja i powtarzalność rozwiązań przyniesie wkrótce korzyści naszym klientom, a niezawodna konstrukcja zapewni stałych odbiorców na następne lata.

Chcemy aby nasze żurawie oprócz jakości, trwałości i niezawodności były przyjazne dla operatorów i monterów, bezpieczne w eksploatacji, znosiły trudy ciężkich i wymagających placów budowy jakie mamy w Polsce.

Jestem bardzo dumny z naszego produktu i mam nadzieję, że znajdzie on wielu zwolenników i klientów w Polsce i w całej Europie.

Zdjęcia